Mecz pomiędzy Lyon oraz Monaco na obiekcie Groupama Stadium - 3-2

Wczoraj, 28 kwietnia 2024 roku, na Groupama Stadium odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami Lyon i Monaco w ramach 31. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyon 3-2 po widowiskowej rywalizacji. Wynik na przerwę wskazywał na minimalne prowadzenie Lyon 2-1, ale ostatecznie to gospodarze wygrali, zdobywając pełną pulę punktów.

Relacja z przebiegu meczu

Zapraszamy do relacji z emocjonującego meczu pomiędzy drużynami Lyon a Monaco, który odbył się w Groupama Stadium. Sędzią głównym spotkania był Bastien Dechepy z Francji.

Od samego początku spotkania obie drużyny wykazywały się dużą determinacją i chęcią walki. Monaco szybko objęło prowadzenie po golu strzelonym przez Wissama Ben Yeddera w pierwszej minucie, asystę do tego trafienia zanotował Folarin Balogun.

Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli. Alexandre Lacazette w 22. minucie doprowadził do wyrównania, a cztery minuty później Said Benrahma poprowadził Lyon po zagraniu Corentina Tolisso.

Druga połowa to kolejne emocje. W 60. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder, tym razem asystującemu Yacine Fofanie. Wynik ponownie był remisowy, lecz Lyon nie zamierzał się poddać.

Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło w 84. minucie, kiedy to Moussa Fofana zdobył bramkę dającą Lyonowi prowadzenie i zwycięstwo. Asystę do tego trafienia zanotował ponownie Alexandre Lacazette, który zapisał się również na listę strzelców w tym spotkaniu.

Po emocjonującym meczu, w którym padło aż pięć bramek, drużyna Lyon triumfowała z wynikiem 3-2 nad Monaco, ciesząc swoich kibiców na trybunach Groupama Stadium.

Jednocześnie warto wspomnieć o kartkach, które zostały rozdane w trakcie meczu. Żółte kartki otrzymali Saïd Benrahma z Lyonu oraz Takumi Minamino, Kassoum Ouattara i Krépin Diatta z Monaco. Czerwonych kartek nie odnotowano.

Po tej wygranej Lyon może z optymizmem patrzeć w przyszłość. Następne mecze czekające obie drużyny to dla Lyon starcia z Lille, Clermont Foot oraz Strasbourg, natomiast Monaco zmierzy się z Clermont Foot, Montpellier oraz Nantes.